راهنمای جامع انتخاب بهترین منابع آزمون وکالت در این صفحه از سایت تحصیلات تکمیلی تدوین و گردآوری شده است. همانطور که می‌دانید یکی از عوامل موفقیت در آزمون وکالت انتخاب منابع معتبر و صحیح می‌باشد، شما با انتخاب منابع خوب و مطالعه صحیح آنها می‌توانید شانس قبولی‌تان را در آزمون وکالت بالا ببرید. از طرفی منابع هر یک از مواد امتحانی آزمون وکالت بسیار متعدد و متنوع و گسترده هستند و می‌توان برای هر درس ده‌ها کتاب و منبع مطالعاتی معرفی کرد و این تعدد و تنوع عمدتا باعث سردرگمی داوطلبان این آزمون پرطرفدار شده است، بطوریکه در مشاوره‌هایی که به داوطلبان آزمون وکالت ارائه می‌دهیم عمده‌ترین دغدغه‌شان انتخاب صحیح منابع مطالعاتی است و بعضی از این عزیزان با توجه به حساسیت‌هایی که دارند متاسفانه وقت و زمان زیادی را صرف این کار میکنند و پس از این شاخه و آن شاخه پریدن و از دست دادن زمانی که باید صرف مطالعه کنند، در نهایت همچنان در انتخاب بهترین منابع آزمون وکالت مردد هستند.

بهترین منابع آزمون وکالت 1400

با توجه به تجربه‌ای که طی چندین سال ارائه معتبرترین منابع حقوقی داشته‌ایم و همچنین بازخوردهایی که از داوطلبانِ موفقِ دوره هایِ گذشته که رتبه‌های برتر آزمون وکالت را کسب کرده‌اند داشته‌ایم، در این صفحه به طور خلاصه و مفید، فقط تمرکز بر بهترین منابع آزمون وکالت از نظر رتبه های برتر با رویکرد معرفی کتابهایی است که کاربردی و موثر بوده و داوطلب با مطالعه صحیح آنها، به تسلط کامل در هر درس و حداکثر آمادگی برای آزمون وکالت برسد. از آنجاییکه، منابع معرفی شده در ذیل، گلچینی از معتبرترین و برترین کتابهای منتشر شده برای آمادگی آزمونهای حقوقی می‌باشند، بنابراین، نه تنها برای آمادگی مطلق در آزمون وکالت سال ۱۴۰۰، بلکه برای آمادگی کامل برای شرکت در هر آزمون حقوقی دیگری نیز مفید و موثر می‌باشند. برای تفهیم بهتر کاربران گرامی، کتابهای آمادگی آزمون وکالت را در قالب منابع مطالعاتی هر درس در سه ستون تفکیک و معرفی کرده‌ایم که شامل:

ستون اول: معرفی بهترین کتابهای درسنامه مواد قانونی، شرح جامع قانون و همچنین معرفی کتابهای متن قانون
ستون دوم: معرفی بهترین کتابهای تست و مجموعه سوالات طبقه‌بندی شده موضوعی هر درس با پاسخ تشریحی
ستون سوم: معرفی بهترین کتابهای خلاصه مباحث کاربردی، نکته محور و شرح آزمونی

منابع آزمون وکالت ۱۴۰۰ تحصیلات تکمیلی که در انتهای باکس هر بخش قرار گرفته، در واقع پیشنهاد ما بعنوان بهترین منبع مطالعاتی هر درس می‌باشد که شامل معرفی یک کتاب خوب «درسنامه و شرح مواد قانونی یا متن قانون» + یک کتاب خوب «تست‌های طبقه‌بندی شده موضوعی» + یک کتاب خوب «نکات تکمیلی (برای داوطلبانی که نیاز به تثبیت مطالعات دارند)» می‌باشد.

منابع درسی آزمون وکالت

سوالات آزمون وکالت از 6 درس تخصصی زیر مطرح می‌شود:

  1. حقوق مدنی (ضریب 3)
  2. آیین دادرسی مدنی (ضریب 3)
  3. حقوق تجارت (ضریب 2)
  4. اصول استنباط حقوق اسلامی (ضریب 1)
  5. حقوق جزای عمومی و اختصاصی (ضریب 2)
  6. آیین دادرسی کیفری (ضریب 2)

خرید منابع آزمون وکالت

– برای مشاهده جزئیات مشخصات و یا خرید هر کتاب، بر روی نام آن در جدول ذیل، کلیک کنید.

– در صورتیکه سوال یا نظری در ارتباط با کتابها و منابع آزمون وکالت ۱۴۰۰ دارید از بخش نظرات موجود در پایین صفحه مطرح نمایید.

– جهت عضویت در کانال معرفی منابع آزمون وکالت اینجا کلیک کنید.

منابع آزمون وکالت | بهترین منابع حقوق مدنی

منابع پیشنهادی تحصیلات تکمیلی برای حقوق مدنی: کتاب شرح جامع قانون مدنی دکتر بیات + کتاب تست حقوق مدنی دکتر قربانی + کتاب تمرکز طراح حقوق مدنی

منابع آزمون وکالت | بهترین منابع آیین دادرسی مدنی

منابع پیشنهادی تحصیلات تکمیلی برای آیین دادرسی مدنی: کتاب قانون یار آیین دادرسی مدنی چتر دانش + کتاب ساده ساز آیین دادرسی مدنی فرحناکیان + کتاب شرح پیشرفته آیین دادرسی مدنی

منابع آزمون وکالت | بهترین منابع حقوق تجارت

منابع پیشنهادی تحصیلات تکمیلی برای حقوق تجارت: کتاب قانون یار حقوق تجارت چتر دانش + کتاب تست حقوق تجارت دکتر قربانی + کتاب کمک حافظه حقوق تجارت علی فلاح

منابع آزمون وکالت | بهترین منابع حقوق جزا (عمومی و اختصاصی)

منابع پیشنهادی تحصیلات تکمیلی برای حقوق جزا: کتاب قانون مجازات اسلامی چتر دانش + کتاب تست حقوق جزا احمد غفوری + شرح آزمونی قانون مجازات غفوری

منابع آزمون وکالت | بهترین منابع آیین دادرسی کیفری

منابع پیشنهادی تحصیلات تکمیلی برای آیین دادرسی کیفری: کتاب آ.د.کیفری خالقی + ساده ساز آ.د.کیفری کلانتری یا کتاب تست آ.د.کیفری عظیم زاده + نکته‌ها در قانون آیین دادرسی کیفری دکتر خالقی

منابع آزمون وکالت | بهترین منابع اصول فقه

منابع پیشنهادی تحصیلات تکمیلی برای اصول فقه: کتاب اصول فقه دانشگاهی شب خیز + تست اصول فقه باقری راد + کتاب تمرکز طراح اصول فقه

منابع آزمون وکالت | قوانین خاص و سایر منابع مهم مطالعاتی

منابع آزمون وکالت که در بالا توضیح داده شده‌اند کاملا استاندارد بوده و چندین سال است که بعنوان منبع درجه یک مطالعاتی برای داوطلبان زیادی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. البته می‌توان برای هر درس کتابهای دیگری نیز معرفی کرد. اما هدف اصلی ما در این صفحه پوشش آن دسته از منابع آزمون وکالت بوده که معتبر باشد و داوطلب را برای مدت زمانی بین 2 تا 6 ماه به صورت کامل آماده نماید و داوطلب با اختصاص وقت کافی و مطالعه صحیح به موفقیت و قبولی در آزمون وکالت برسد.

سوالات متداول

برای انتخاب منابع آزمون وکالت تردید دارم، بهترین کتابهای مطالعاتی کدام هستند؟

منابع هر یک از مواد امتحانی آزمون وکالت بسیار متعدد و متنوع و گسترده هستند و می‌توان برای هر درس ده‌ها کتاب و منبع مطالعاتی معرفی کرد و این تعدد و تنوع عمدتا باعث سردرگمی داوطلبان این آزمون پرطرفدار شده است. تیم تحصیلات تکمیلی در این صفحه به طور خلاصه و مفید، با تمرکز بر بهترین منابع آزمون وکالت از نظر رتبه های برتر، کتابهایی را معرفی کرده است که کاربردی و موثر بوده و داوطلب با مطالعه صحیح آنها، به تسلط کامل در هر درس و حداکثر آمادگی برای آزمون وکالت برسد.

آیا باید تمام کتابهای مرجع و اصلی دروس مطالعه شوند؟

همواره مطالعه کتابهای مرجع دانشگاهی به دانشجویان توصیه می‌شود. چون کتب مرجع دارای جنبه‌های مطالعاتی و جزئیاتی هستند که موجب رشد سطح علمی دانشجویان می‌شود. اما بیشتر کتب مرجع حقوقی، دارای حجم مطالعاتی بالا و سنگینی هستند و مهمتر اینکه برای داوطلب آزمون وکالت ممکن است شامل مباحث غیر آزمونی باشند و زمان داوطلب صرف مطالعه موارد غیر آزمونی شود. به همین جهت پیشنهاد ما استفاده از منابع مهم و معتبر آزمونی است که در این صورت الزامی به مطالعه کتب مرجع نیست. هرچند داوطلب آزمون وکالت می‌تواند پس از خودسنجی خود در پاسخگویی به سوالاتِ مباحثی که در آن دچار مشکل اساسی است، به کتاب مرجع نیز رجوع کرده و آن مبحث را به صورت عمیق‌تر و مفهومی‌تری مطالعه نماید.

آیا پس از بررسی کتابها، امکان خرید منابع آزمون وکالت وجود دارد؟

بله در این صفحه، هم به معرفی بهترین منابع آزمون وکالت پرداخته شده است و هم جهت رفاه کاربران گرامی، امکان خرید کتاب حقوقی فراهم شده است.

آیا منابع آزمون وکالت که معرفی شده است، تضمینی هستند و با مطالعه آنها قبولی در آزمون حتمی است؟

همانطور که می‌دانید یکی از عوامل موفقیت در آزمون وکالت انتخاب منابع معتبر و صحیح می‌باشد، شما با انتخاب منابع خوب و مطالعه صحیح آنها می‌توانید شانس قبولی‌تان را در آزمون وکالت بالا ببرید. کتابهایی که در متن صفحه معرفی شده‌اند بسیار معتبر و جزء پُرتیراژترین و پُرفروش‌ترین کتب بازار هستند و مطالعه صحیح و تسلط بر آنها دارای اثربخشی بالایی جهت کسب درصدهای پاسخگویی بالا در آزمون می‌باشد. اما قبولی در آزمون نیازمند عوامل دیگری همچون مطالعه صحیح و مفهومی، تمرکز، تمرین و تکرار به جهت تسلط بر مباحث و دروس می‌باشد.

آیا این منابع، فقط برای آزمون وکالت قابل استفاده هستند؟

طبق توضیحات بالا، کتابهای معرفی شده در متن صفحه از معتبرترین مؤلفین و ناشران می‌باشند. کاربران گرامی سایت با توجه به مواد امتحانی سایر آزمونهای حقوقی، می‌توانند جهت آمادگی در هر آزمون حقوقی مانند آزمون مشاوران حقوقی، قضاوت، کارشناسی ارشد و دکتری حقوق، سردفتری و … نیز استفاده نمایند.

بهترین بسته آموزشی وکالت در حال حاضر کدام است؟

از دیدگاه ما بهترین بسته آموزشی می‌بایست از بهترین کتب بازار تشکیل شده باشد. پیشنهاد ما بسته جامع وکالت تحصیلات تکمیلی می‌باشد که شامل بیش از 20 جلد کتاب است و در آن برای هر یک از مواد امتحانی آزمون وکالت، یک کتاب درسنامه آزمونی، یک کتاب تست آزمونی و یک کتاب نکات مهم و جمع‌بندی آزمونی بسیار معتبر ارائه شده است.