کتابها و منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته دبیری ادبیات فارسی (منابع تخصصی و منابع دروس عمومی), مواد آزمون دبیر ادبیات فارسی و همچنین نمونه سوالات آزمون استخدامی دبیری ادبیات فارسی آموزش و پرورش با کد شغل 3036 در این صفحه از سایت تحصیلات تکمیلی بررسی و ارائه گردیده‌اند.

لطفا تا انتهای صفحه را مطالعه نمایید و در صورتیکه سوالی در این ارتباط دارید از بخش دیدگاه های انتهای صفحه مطرح نمایید.

البته معرفی منابع استخدامی دبیر ادبیات فارسی می‌تواند از لیست ذیل فراتر هم برود، لذا با توجه به تجربه‌ای که طی چندین سال ارائه معتبرترین منابع آزمون استخدامی داشته‌ایم و همچنین بازخوردهایی که از داوطلبانِ موفقِ دوره هایِ گذشته کسب کردیم، در این صفحه به طور خلاصه و مفید، فقط تمرکز بر بهترین منابع آزمون استخدامی دبیری ادبیات فارسی آموزش و پرورش با رویکرد معرفی کتابهایی است که کاربردی و موثر بوده و داوطلب با مطالعه صحیح آنها، به تسلط کامل در هر درس و حداکثر آمادگی برای کسب موفقیت در آزمون استخدامی دبیر ادبیات فارسی برسد.

مواد امتحانی آزمون استخدامی دبیر ادبیات فارسی آموزش و پرورش

قبل از معرفی منابع به معرفی مواد امتحانی آزمون می‌پردازیم. آزمون استخدامی آموزش و پرورس در رشته زبان و ادبیات فارسی شامل مواد امتحانی دو بخش دروس تخصصی و دروس عمومی می‌باشد.

🔻 مواد امتحانی دروس تخصصی عبارتند از:

نظم فارسی/ نثر فارسی/ تاریخ ادبیات و سبک شناسی/ عروض و قافیه و فنون ادبی/ زبان فارسی (املا، نگارش و ویرایش، دستور زبان فارسی)

🔻 مواد امتحانی دروس عمومی استخدامی عبارتنداز:

ریاضی و آمار/ هوش و توانمندی‌های عمومی/ کامپیوتر (ICDL)/ اطلاعات عمومی و قانون اساسی/ ادبیات فارسی/ معارف و احکام اسلامی/ زبان انگلیسی عمومی

با توجه به مواد امتحانی ذکر شده در بالا کتابهای زیر را پیشنهاد می‌کنیم. داوطلبان گرامی می‌توانند با توجه به نیاز خود از کتاهاب زیر انتخاب کنند. با کلیک بر روی عکس هر کتاب مشخصات و ویژگیهای هر کتاب را میتوانید مشاهده نمایید.

منابع استخدامی دبیر ادبیات فارسی – کتابهای دروس تخصصی

📖 برای مطالعه درس نظم فارسی کتابهای زیر پیشنهاد می‌شود.

📖 برای مطالعه درس نثر فارسی کتابهای زیر پیشنهاد می‌شود.

📖 برای مطالعه درس عروض و قافیه و فنون ادبی/ زبان فارسی (املا، نگارش و ویرایش، دستور زبان فارسی) نیز کتاب زیر پیشنهاد می‌شود

👈 در صورتیکه زمان کمی برای مطالعه دارید و مطالعه کتابهای درسی برای شما وقت‌گیر است. کتابهای زیر که به صورت خلاصه، نکته و جمع‌بندی است، پیشنهاد می‌شود. 

منابع استخدامی دبیر ادبیات فارسی, کتابهای دروس عمومی استخدامی

کاربر گرامی سایت تحصیلات تکمیلی، لطفا در صورتیکه نظر، سوالی یا پیشنهاد و تجربه‌ای در ارتباط با منابع آزمون استخدامی دبیری ادبیات فارسی دارید لطفا از بخش دیدگاه‌های پایین صفحه مطرح نمایید. منتظر نظرات ارزشمندتان هستیم.

سوالات متداول

✔️ منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته ادبیات فارسی چست؟

منابع آزمون استخدامی دبیری ادبیات فارسی شامل چندین کتاب و منبع مختلف است. تیم تحصیلات تکمیلی با تحقیقات خود بهترین کتاب استخدامی دبیر ادبیات فارسی را در متن این مقاله برای داوطلبان ارائه کرده است.

✔️ مواد تخصصی و عمومی آزمون استخدامی دبیری ادبیات فارسی چه دروسی است؟

تخصصی: نظم فارسی/ نثر فارسی/ تاریخ ادبیات و سبک شناسی/ عروض و قافیه و فنون ادبی/ زبان فارسی (املا، نگارش و ویرایش، دستور زبان فارسی)
عمومی: اطلاعات عمومی و قانون اساسی/ ادبیات فارسی عومی/ معارف و احکام اسلامی/ زبان انگلیسی عمومی/ کامپیوتر (ICDL)/ هوش و توانمندی‌های عمومی/ ریاضی و آمار مقدماتی

✔️ بهترین منابع استخدامی دبیری ادبیات فارسی چه کتابهای هستند؟

بهترین منابع، همان کتابهای دانشگاهی هستند. همچنین کتابهای کمک درسی که مختص آمادگی کنکور کارشناسی ارشد هستند، چون در سبک خلاصه مباحث، نکته و تست های طبقه بندی شده هستند، میتوانند بسیار مفید و مؤثر واقع شوند.