این پست از سایت تحصیلات تکمیلی به معرفی کتابها و منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته دبیری جغرافیا (منابع تخصصی و منابع دروس عمومی), مواد آزمون دبیر جغرافیا و همچنین نمونه سوالات استخدامی دبیر جغرافیا آموزش و پرورش با کد شغل ۳۳۶۷ اختصاص دارد. در صورتیکه داوطلب آزمون استخدامی دبیر جغرافی هستید و با سوال متداول “برای دبیری جغرافیا چی بخونم” مواجه هستید، با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

منابع آزمون استخدامی دبیری جغرافیا آموزش و پرورش

مواد امتحانی آزمون استخدامی دبیر جغرافیا آموزش و پرورش

قبل از معرفی منابع به معرفی مواد امتحانی آزمون می‌پردازیم. آزمون استخدامی آموزش و پرورس در رشته دبیری جغرافیا شامل مواد امتحانی دو بخش دروس تخصصی و دروس عمومی می‌باشد.

🔻 مواد امتحانی دروس تخصصی عبارتند از:

1. جغرافیای شهری / 2. جغرافیای روستایی / 3. آب و هواشناسی / 4. ژئومورفولوژی / 5. جغرافیای سیاسی / 6. سنجش از دور و GIS

🔻 مواد امتحانی دروس عمومی استخدامی عبارتنداز:

ریاضی و آمار/ هوش و توانمندی‌های عمومی (استعداد تحصیلی)/ کامپیوتر (ICDL)/ اطلاعات عمومی و قانون اساسی/ ادبیات فارسی/ معارف و احکام اسلامی/ زبان انگلیسی عمومی

با توجه به مواد امتحانی فوق، کتابهای زیر را پیشنهاد می‌کنیم. داوطلبان گرامی می‌توانند با توجه به نیاز خود از کتاهای زیر انتخاب کنند. با کلیک بر روی عکس هر کتاب مشخصات و ویژگیهای هر کتاب را میتوانید مشاهده نمایید.

منابع تخصصی دبیر جغرافیا (کتابهای دروس تخصصی)

📖 برای مطالعه درس جغرافیای شهری کتابهای زیر پیشنهاد می‌شود.

📖 برای مطالعه درس جغرافیای روستایی کتابهای زیر پیشنهاد می‌شود.

📖 برای مطالعه درس آب و هواشناسی نیز کتاب زیر پیشنهاد می‌شود

📖 برای مطالعه درس ژئومورفولوژی کتابهای زیر پیشنهاد می‌شود.

📖 برای مطالعه درس جغرافیای سیاسی کتابهای زیر پیشنهاد می‌شود.

📖 برای مطالعه درس سنجش از دور و GIS کتابهای زیر پیشنهاد می‌شود.

خلاصه مباحث و نمونه سوالات استخدامی دبیر جغرافیا

کتاب زیر جهت مطالعه خلاصه مباحث و نمونه سوالات دروس تخصصی در یک کتاب پیشنهاد می‌شود.

منابع عمومی دبیر جغرافیا (کتابهای دروس عمومی)

داوطلبین می‌توانند با توجه به نیاز خود از یک یا ترکیبی از این کتابها استفاده نمایند.

کاربر گرامی سایت تحصیلات تکمیلی، خوشحال می‌شویم که سوال یا دیدگاه خودتان را در ارتباط با موضوع این صفحه (منابع آزمون استخدامی دبیری جغرافیا) و کتابهای معرفی شده از بخش دیدگاه‌های پایین صفحه با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

✔️ منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش رشته دبیری جغرافیا چست؟

منابع آزمون استخدامی دبیر جغرافیا شامل چندین کتاب و منبع مختلف است. تیم تحصیلات تکمیلی با تحقیقات خود بهترین کتاب استخدامی دبیر جغرافیا را در متن این مقاله برای داوطلبان ارائه کرده است.

✔️ مواد تخصصی و عمومی آزمون استخدامی دبیر جغرافیا چه دروسی است؟

دروس تخصصی: 1. جغرافیای شهری / 2. جغرافیای روستایی / 3. آب و هواشناسی / 4. ژئومورفولوژی / 5. جغرافیای سیاسی / 6. سنجش از دور و GIS
دروس عمومی: ریاضی و آمار مقدماتی/ هوش و توانمندی‌های عمومی/ کامپیوتر (ICDL)/ اطلاعات عمومی و قانون اساسی/ ادبیات فارسی/ معارف و احکام اسلامی/ زبان انگلیسی عمومی

✔️ بهترین منابع استخدامی دبیری جغرافیا چه کتابهای هستند؟

بهترین منابع، همان کتابهای دانشگاهی هستند. همچنین کتابهای کمک درسی که مختص آمادگی کنکور کارشناسی ارشد هستند، چون در سبک خلاصه مباحث، نکته و تست های طبقه بندی شده هستند، میتوانند بسیار مفید و مؤثر واقع شوند. تعداد از کتابهای جامع مخصوص آزمون استخدامی دبیر جغرافیا نیز در بازار موجود هستند که بهترین آنها انتخاب و در متن صفحه معرفی و ارائه شده‌ است.