معرفی کتاب هوش و توانمندی های عمومی برای استخدامی در این نوشته از سایت تحصیلات تکمیلی که یک سوال پرتکرار از داوطلبان آزمون‌های مختلف استخدامی است پرداخته شده است

سوال داوطلبان؟؟ چه منابع و کتابهایی را برای مطالعه درس هوش و توانمندی های عمومی برای استخدامی معرفی میکنید که مفید و موثر باشه؟

اول اینکه باید بدونید که این ماده امتحانی دقیقا همون هوش و استعداد تحصیلی هست که به نام هوش و توانمندیهای عمومی مطرح شده. با توجه به اینکه مباحث این ماده امتحانی مربوط به سنجش هوش افراد هست بنابراین دست طراح سوال بسیار باز هست که هر نوع سوالی مرتبط با سنجش هوش رو بخواد طرح کنه. ولی در کل اگه بخوایم منابع مفیدی رو معرفی کنیم، نظر ما منابع آکادمیک این درس هست. یعنی کتابهای چاپ شده برای هوش و استعداد تحصیلی مقاطع دانشگاهی (خصوصا مقاطع ارشد و دکتری). البته کتابهای هوش و استعداد تحلیلی دبیرستان هم برای افرادی که پایه ریاضی ضعیفی دارن و در پاسخگویی به مسائل ابتدایی هوش دچار مشکل هستند پیشنهاد میکنیم.

ما چند مورد از کتابهای خوبی که در این زمینه چاپ و ارائه شدن و طی سالیان اخیر به عنوان کتابهای معتبر و پرفروش شناخته شدن و به چاپهای مکرر رسیدن رو خدمت کاربران گرامی سایت تحصیلات تکمیلی معرفی میکنیم. همچنین امکان خرید این کتابها در همین صفحه مقدور شده است.

اگر هم که در این درس با کتاب خوندن مشکل دارید و مباحث هوش رو از روی کتاب خوب یاد نمیگیرید به شما استفاده از بسته‌ی آموزشی استعداد تحصیلی که شامل چندین DVD آموزش تصویری این درس هست رو پیشنهاد میکنیم.

سبک سوالات درس هوش و توانمندیهای عمومی

در بررسی‌هایی که انجام شده، مشخص شد سوالاتی که در آزمونهای استخدامی از این درس مطرح میشه معمولا دارای بخشهای زیر است:

1. درک مطلب: طراح سوال یک متن طراحی میکنه و داوطلب باید پس از مطالعه‌ی آن متن به سوالات طرح شده پاسخ بده.

2. سوالات منطقی: یک متن کوتاه ارائه میشه و سپس محتوای آن با پرسشی مطرح میشه.

3. سوالات تحلیلی: برای پاسخگویی به سوالات این بخش نیاز به هیچ پیش‌فرض ذهنی نیست. ابتدا با مدل‌سازی و سپس با خلاصه‌کردن قواعد بر اساس مدل بدست آمده می‌توان به این نوع سوالات پاسخ داد.

4. سوالات کمیتی: که شامل سوالات حل مساله، سوالات مقایسه‌های کمی، کار با داده‌های آماری، هوش عددی و هندسه است. برای پاسخگویی مناسب به سوالات این بخش باید با تمرین بر روی تکنیک‌ها، شانس خودتون را برای پاسخ به این سوال‌ها افزایش بدین.

5. سوالات تجسمی: سوالات این بخش به اینصورت هست که اشکالی در فضای دو و سه بعدی نمایش داده میشه و داوطلب بایستی با بیشترین دقت ارتباط بین اشکال مختلف را درک کند.

منابعی که در بالا معرفی شد، منابع مفیدی برای پاسخگویی به تمام سبک‌های این درس هست و امیدواریم که مطلب معرفی کتاب هوش و توانمندی های عمومی برای استخدامی برای شما مفید باشه و البته اگر نظری در ارتباط با این موضوع دارید از طریق بخش دیدگاه‌های پایین صفحه با ما مطرح بفرمایید.

موفق باشید