منابع آزمون استخدامی دبیری علوم اجتماعی (منابع تخصصی و منابع دروس عمومی), مواد آزمون دبیری علوم اجتماعی و همچنین نمونه سوالات آزمون استخدامی دبیر علوم اجتماعی آموزش و پرورش با کد شغل 2611 در این صفحه از سایت تحصیلات تکمیلی بررسی و ارائه گردیده اند.

لطفا تا انتهای صفحه را مطالعه نمایید و در صورتیکه سوالی در این ارتباط دارید از بخش دیدگاه های انتهای صفحه مطرح نمایید.

منابع آزمون استخدامی دبیری علوم اجتماعی, کتاب استخدامی دبیر علوم اجتماعی

مواد آزمون دبیری علوم اجتماعی

ابتدا به معرفی مواد امتحانی این آزمون می پردازیم تا کاربران گرامی بدانند که در این آزمون از چه دروسی سوال طرح می شود. دفترچه سوالات آزمون استخدامی دبیری علوم اجتماعی شامل سوالات دروس تخصصی و سوالات دروس عمومی می باشد که به تفکیک در ذیل معرفی شده اند

🔻 مواد امتحانی دروس تخصصی آزمون دبیری علوم اجتماعی

  • 1. مبانی جامعه شناسی ؛ 2. روش تحقیق ؛ 3. نظریه های جامعه شناسی ؛ 4. مفاهیم و حوزه های مختلف جامعه شناسی

🔻 دروس عمومی آزمون دبیری علوم اجتماعی

  • 1. زبان و ادبیات فارسی ؛ 2. معارف و احکام اسلامی ؛ 3. کامپیوتر، فناوری اطلاعات و مهارت های هفتگانه ICDL ؛ 4. زبان انگلیسی عمومی ؛ 5. ریاضی و آمار مقدماتی ؛ 6. اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی ؛ 7. هوش و توانمندی های عمومی

منابع تخصصی دبیری علوم اجتماعی

🔻 برای مطالعه دروس تخصصی کتاب های زیر پیشنهاد می شود:

🔻 برای مطالعه خلاصه مباحث و نکات و نمونه سوالات کلیه دروس تخصصی دبیری علوم اجتماعی در یک کتاب، منبع زیر پیشنهاد می شود:

🔻 منابع دروس عمومی آزمون استخدامی دبیری علوم اجتماعی:

کتابهای معرفی شده زیر برای دروس عمومی استخدامی با هدف مطالعه خلاصه درس و نمونه سوال مناسب می باشند و منطبق بر مواد امتحانی تعریف شده در بالا ارائه شده اند.

 

🔻 کتابهای جامع دروس عمومی جهت آمادگی آزمون: این کتابها بصورت جامع (یعنی چند درس عمومی در یک کتاب) می باشند. بنابراین اگر از کتابهای معرفی شده در بخش بالا استفاده میکنید، نیازی به اینها نیست و بالعکس اگر از یک کتاب جامع استفاده میکنید، نیازی به تهیه کتابهای تکی ندارید. این کتابها هم مشابه موارد بالا، به صورت خلاصه درس و نمونه سوالات استخدامی می باشند.

نمونه سوالات آزمون استخدامی دبیری علوم اجتماعی

کتاب معرفی شده زیر شامل سوالات تخصصی دبیری علوم اجتماعی آزمون های دوره های گذشته با پاسخ تشریحی می باشد. البته دقت نمایید که برخی مواد امتحانی آزمونهای دوره های گذشته با آخرین آزمون برگزار شده تفاوت دارند.

سوالات متداول

✔️ منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش دبیری علوم اجتماعی چست؟

منابع آزمون استخدامی دبیر علوم اجتماعی شامل چندین کتاب و منبع مختلف است. تیم تحصیلات تکمیلی با تحقیقات خود بهترین کتاب استخدامی دبیر علوم اجتماعی را در متن این مقاله برای داوطلبان ارائه کرده است.

✔️ مواد تخصصی و عمومی آزمون استخدامی دبیر علوم اجتماعی چه دروسی است؟

تخصصی: 1. مبانی جامعه شناسی / 2. روش تحقیق / 3. نظریه های جامعه شناسی / 4. مفاهیم و حوزه های مختلف جامعه شناسی
عمومی: اطلاعات عمومی و قانون اساسی/ ادبیات فارسی عمومی/ معارف و احکام اسلامی/ زبان انگلیسی عمومی/ کامپیوتر (ICDL)/ هوش و توانمندی‌های عمومی/ ریاضی و آمار مقدماتی

✔️ بهترین منابع استخدامی دبیر علوم اجتماعی چه کتابهای هستند؟

بهترین منابع، همان کتابهای دانشگاهی هستند. همچنین کتابهای کمک درسی که مختص آمادگی کنکور کارشناسی ارشد هستند، چون در سبک خلاصه مباحث، نکته و تست های طبقه بندی شده هستند، میتوانند بسیار مفید و مؤثر واقع شوند.