سردر جدید دانشگاه صنعتی شریف روز سه شنبه 21 شهریورماه افتتاح می شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، بهره برداری آزمایشی از سردر جدید دانشگاه صنعتی شریف از روز سه شنبه 14 شهریورماه سال جاری آغاز می شود.
این سردر روز سه شنبه 21 شهریور ماه با حضور برخی مقامات کشوری به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.
سردر دانشگاه صنعتی شریف توسط شهاب الدین ارفعی یکی از مفاخر معماری ایران طراحی شده است.
این سردر دارای 30 متر طول، 12 متر ارتفاع و 10 متر عرض است و طراح در آن تلاش کرده تا هویت معماری دانشگاه صنعتی شریف (معماری دهه 40) را حفظ کند.
تردد از زیر این سردر تنها برای افراد پیاده میسر است و عبور خودروهای نقلیه باید از دیگر درهای دانشگاه انجام شود.

** دانشگاه امیرکبیر نهاد «قابل تقدیر» در حوزه اقامه نماز شد

ستاد اقامه نماز، دانشگاه صنعتی امیرکبیر را به عنوان نهاد قابل تقدیر در حوزه نماز معرفی کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سید جواد طباطبایی مدیرکل فرهنگی واجتماعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این خصوص گفت: طبق بررسی های انجام شده و براساس مستندات ارائه شده این دانشگاه از سوی ستاد اقامه نماز به عنوان نهاد «قابل تقدیر» شناخته شده است.
وی افزود: ستاد اقامه نماز در اجرای فرامین مقام معظم رهبری و اجرای دستورالعمل ارزیابی سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر تعیین میزان پیشرفت برنامه ها و فعالیت های اقامه نماز در سال 95 اقدام به معرفی برترین دستگاه ها در حوزه اقامه نماز کرده است.
وی افزود: براساس دستورالعمل ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، هیات ارزیابی تشکیل شد و مستندات ارسالی دستگاه ها مورد بررسی قرار گرفت.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: طبق بررسی های صورت گرفته این دانشگاه به عنوان نهاد «قابل تقدیر» شناخته و معرفی شد.
طباطبایی عنوان کرد: این عنوان در راستای توجه دانشگاه به موضوع اقامه نماز و ترویج این فرهنگ کسب شده است.

** ساماندهی خوابگاه های غیردولتی

قائم مقام رئیس و سرپرست معاونت اداری مالی و مدیریت منابع صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ساماندهی خوابگاه های غیردولتی برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ خبرداد.
عباس قنبری در بخشنامه ای به معاونان دانشجویی و روسای شورای نظارت و ارزیابی استانی دانشگاه ها اعلام کرد: در راستای اجرای دستورالعمل تاسیس و اداره خوابگاه های دانشجویی غیردولتی و تداوم ساماندهی و نظارت بر این مراکز و با توجه به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی ۹۷-۹۶ و لزوم هماهنگی و آمادگی بیشتر برای این منظور، جلسات شوراهای نظارت و ارزیابی دانشگاه ها باید تشکیل و اقدامات عنوان شده اجرایی شود.
براساس این بخشنامه، مجوزهای صادر شده برای خوابگاه های دانشجویی غیردولتی باید بررسی مجدد شود و همچنین مجوز جدید برای خوابگاه های واجد صلاحیت صادر شود. با خوابگاه های غیردولتی فاقد مجوز برخورد قانونی انجام شده و آنها به پلیس نظارت براماکن عمومی معرفی می شوند.

** رویکرد ترکیبی رویکرد آموزشی دانشگاه پیام نور شد

رئیس پژوهشکده آموزش باز و از دور دانشگاه پیام نور از انتخاب رویکرد ترکیبی به عنوان رویکرد آموزش دانشگاه پیام نور خبر داد.
به گزارش ایرنا به نقل از دانشگاه پیام نور، بهمن زندی از برگزاری نخستین سلسله نشست های تبیین رویکرد آموزش ترکیبی در دانشگاه پیام نور خبر داد.
وی در نخستین نشست از سلسله جلسات هم اندیشی تبیین رویکرد آموزش ترکیبی گفت: آموزش ترکیبی، رویکرد آموزشی برتر قرن ۲۱ بوده و به عنوان رویکرد آموزشی منتخب دانشگاه پیام نور برگزیده شده است.
رئیس پژوهشکده آموزش باز و از دور دانشگاه پیام نور، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص مراحل چندگانه آموزش از دور گفت: نسل اول آموزش از دور با عنوان آموزش مکاتبه ای در عصر صنعتی شدن و تولید انبوه محصولات مطرح شد و دانشگاه های آموزش از دور از جمله دانشگاه پیام نور نیز بعنوان (دانشگاه انبوه) با انتشار کتاب های خودآموز به توسعه آموزش عالی در بین اقشار مختلف جامعه همت گماشت.
وی افزود: همزمان با تجهیز دانشگاه پیام نور به فناوری های مبتنی بر رسانه های جمعی بویژه رادیو- تلوزیون، نسل دوم آموزش از دور مشهور به آموزشهای چند رسانه ای، رونق گرفت و این دانشگاه از طریق همکاری با شبکه آموزش صدا و سیما در این راه گام های مهمی برداشت و در مرحله بعد با رشد فناوری های مبتنی بر اینترنت، آموزش از دور، تحت عنوان آموزش الکترونیکی مطرح شد که در حال حاضر دانشگاه پیام نور با توسعه تجهیزات فناوری آموزشی خود، از این شیوه در کنار کلاس های نیمه حضوری برای تربیت دانشجو استفاده می کند.
وی گفت: در دنیا آموزش ترکیبی بعنوان رویکرد آموزشی برتر قرن ۲۱ مطرح شده است، دانشگاه پیام نور بعنوان دانشگاه پیشرو در آموزش از دور، همگام با این تحول جهانی در حال برنامه ریزی جهت طراحی برنامه های آموزشی دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود در قالب این رویکرد مترقی است.

** بازگشایی خوابگاه های دانشگاه علم و صنعت از ۲۲ شهریور

تمامی خوابگاه های دانشگاه علم و صنعت از ۲۲ شهریورماه بازگشایی می شوند و پذیرای دانشجویان برای نیسمال اول تحصیلی هستند.
به گزارش ایرنا باتوجه به اینکه کلاس های درس دانشگاه علم و صنعت از روز شنبه ۲۵ شهریورماه آغاز می شود بنابراین تمامی خوابگاه های این دانشگاه نیز از ۲۲ شهریورماه بازگشایی می شوند.
بر اساس دستور صندوق رفاه وزارت علوم، دانشجویانی که ۱۰ روز از ترم را از خوابگاه استفاده کنند باید تمامی اجاره بهای ترم تحصیلی را پرداخت کنند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

لینک خبر: http://www.irna.ir/fa/News/82654687